top of page
zlaty logo electric lady 1.png

Bio

Electric Lady je Funk / Rocková sestava kytaristky a zpěvačky Terezy Rays.  V kapele  učinkuje bubeník Lukáš Tričler

Kapela byla založena r. 2013 vznikem singlu "Storm" ve spolupráci Terezy Rays s Markem Cábou, který se dostal nejen na české Óčko, ale i na MTV. Po příletu z New Orleans tentýž rok, vyhrává bluesovou soutěž Blues Aperitiv a následné roky poté účinkuje na Blues Alive v ČR a Polsku.  Roku 2015 vydala debutovou desku "Electrical", kterou odjela natáčet na základě pozvání bubeníka Kirka Covingtona do USA r. 2014. V Čechách hudební materiál dotočila i vydala a  stala se firemní hráčkou světově známé zn. hudebních nástrojů Fender u nás.

 

Roku 2016 kapela odjela tour s plzeňskými Mandrage a dostala se tak před fanoušky Pop a Disco. Spolupráce s Ivanem Kralem "A Part Of My Heart“ - společný song, který Tereza Rays roku 2017 s Ivanem napsala. Ten samý rok vystoupila skupina před americkou baskytaristkou Nik West 

 

V roce 2020 Electric Lady vydává své hudební dílo Trilogy 2020 pod křídly Nemoros - KOBALT, na kterém spolupracovala nejen s anglickým producentem Nigelem Lowisem, ale také s dalšími českými producenty, dílo chystali rok a nyní se na podzim dostává na světlo světa. Jedná se o filmové zpracování 3 klipů.

Roku 2022 vyráží Electric Lady na tour po světě zahájenou koncerty v USA na Global Rock Summitu, kam dostala pozvánku od české asociace APRKA , kapela také absoluje koncert v legendárním clubu Whisky A Go Go v Los Angeles. Mimo USA chystá Electric Lady koncerty v Anglii, Norsku, Polsku a Slovensku. Spolupracuje s producenty ze světa jako například s Nigel Lowisem či Paul Bondem

TRILOGY  

TŘÍDÍLNÉ HUDEBNÍ DÍLO TRILOGY JE Z DE

REBELIA  POLITICA  INFLUENZA 


 
Tereza se může pochlubit spoluprací s významným producentem Nigel Lowisem - držitelem několika zlatých a platinových desek, pyšnící se 15 miliony prodaných kompilací. Společný projekt má rozměr krátkého filmu, Jedná se o tři klipy, které svým zpracováním vypadají jako z Hollywoodské produkce.  Dílo vzniklo na české půdě ve spolupráci s českou hudební agenturou Nemoros.
 
Tvořilo se opravdu dlouho, zde jsou faktické informace: 17 měsíců příprav, na hudbě a produkčním zpracování se podílelo 5 producentů, aranž jedné písně se předělávala 6x,  natáčení klipů trvalo 9 dní, tracků v první písni bylo přes 400, jedna píseň prošla také 6ti hudebními studii nejen v ČR. Svým rozsahem a zpracováním trilogie - tudíž díly na pokračování v ČR nemá dílo srovnání. 

Trilogy jakožto koncept vypovídá, že jde o tři skladby, které jsou v žánru rock - pop alternative, takže tedy velký obrat od dosud současné tvorby Terezy.  Tereza také spolupracovala s českým zpěvákem Pepou Vojtkem z kapely KABÁT a obsadila ho do postavy v klipu Politica. Takhle se dá také nastínit velikost díla, které Tereza pod agenturou Nemoros přes rok tvořila.

KDE JSTE TAKÉ O TRILOGY 2020 USLYŠELI

rockandall_logo kopie.png
KULTURA21 kopie.png
A160225_MH_023_OCKO.PNG
supercz kopie.png
zaktvkopie.png
BLE62e92f_drive_2.png

Tereza Rays, firemní hráčka Ibanez od r. 2021

Ibanez_Logo_white_text.png
logo-prima-cnn-news-big kopie.png
hey kopie.png
rock-radio-logo.png
markiza.png
color_120x120_.png
Logo-Rockparady.jpg

Tereza Rays, firemní hráčka Blackstars od r. 2021

Blackstar_Logo-54_edited.jpg

PRESS MEDIA 

logo-prima-cnn-news-big.png
logo-prima-cnn-news-big.png
logo-prima-cnn-news-big.png
logo-prima-cnn-news-big.png
RUSSIAN-MUSIC-BOX.jpg
Snímek obrazovky 2022-02-10 v 19.19.32.png
ctart__Facebook1200x675.jpg
supercz kopie.png
Snímek obrazovky 2020-09-01 v 10.48.57.p

CZECH REP.

muzikus.jpg

TEXAS (USA)

POLAND

casopis gitarzysta 2019.jpg

USA - L.A.

MOSCOW  (RUS)               CZECH / SLOVAKIA

CZECH REP.

CZECH REP.

USA - L. A.

bottom of page